Lucie 02.05.2004 jezírka & koi

Lucie píše z Japonska 8

Dnes naposledy  exklusivní obrázky a informace z Japonska. A možná budeme i pokračovat...

Závěrem své cesty Vám přináším reportáž o KOI, výstavě ve městě Ojiya, o cestě manželů Pechových, kteří společně se zástupci společnosti RINKO s.r.o. přijeli nakoupit KOI a poznat Japonsko. Jednou z hlavní činnosti společnosti RINKO s.r.o. jsou kapři KOI.

Jako členové celo-japonské asociace pro podporu chovu kaprů NISHIKIGOI jsme se osobně zúčastnili výstavy a zároveň soutěže KOI ve městě Ojiya, místě, kde najdete opravdu jen to NEJ ze světa KOI. Ze čtyřdenní výstavy jsme se zúčastnili posledních dvou dnů, tedy i závěrečného ceremoniálu a vyhlášení vítězů. Výstava byla rozdělena na tři části, nádrže s velkými KOI, střední velikost a nejmenší, jednoroční Tosai. K vidění byly opravdu jen ty nejlepší kousky, zlatou trofejí bylo tentokrát oceněno krásné Kohaku.

K našemu štěstí jsme se měli možnost setkat s váženým panem Kato, který je jedním ze soudců a zároveň velice známým mužem, jenž vlastní jednu z největších konstrukčních společností v Japonsku. Během dne jsme se potkali několikrát, vždy krátce popovídali a nakonec se rozloučili po báječné koupeli v horkých lázních - Onsen. Velice příjemný a přátelský člověk, který se - i přes své postavení v japonské společnosti - rád setká s obyčejnými lidmi z Čech.

Naším dalším cílem návštěvy města Ojiya byl samozřejmě nákup KOI. Navštívili jsme několik chovatelů v horách, posuzovali jsme kvalitu, kondici, prostředí i ceny nabízených kaprů. Pro naši společnost jsme nakoupili především Tosai, pan Pecha ze společnosti ESOX-TÁBOR si vybral větší Koi pro svůj vlastní chov.

Po celodenním maratónu vybírání KOI, kdy jsme si pochutnávali na vynikající japonské kuchyni, byla vidět na všech tvářích spokojenost z nakoupených KOI. Jako jeden ze zástupců společnosti RINKO s. r. o. mohu s klidem v duši říci, že si zde každý dobrý KOI hobbysta určitě vybere ty nejlepší KOI pro své jezírko. Posílám ještě několik fotografií z krásné zahrady v oblasti Hakone, pod horou Mt. Fuji a z dalších japonských zahrad především z oblasti Tokia.

Poslední fotografie je především pro mladého bonsajového učně Luboše Šebka. Osobně jsem předala známému bonsajovému mistru panu Kobayashimu kresby od pana Šebka ml., který mu je věnoval jako dar. Ten kdo se podívá pozorněji, všimne si, že jsou to kresby bonsají z dílny pana Kobayashiho, přímo dokonalé kopie. Pan Kobayashi byl velice poctěn, když obrázky uviděl a ihned své bonsaje poznal. Když se dozvěděl věk pana Šebka, nechtěl uvěřit v tak mladého a talentovaného bonsajového učně. Na zadní stranu obrázků si napsal japonsky: Šebek, 17 let, Čeko (ČR).

Doufám, že se mi podaří zkoušky, které mě teď doma čekají, dobře zvládnout a vrátím se zpět do Japonska v letních měsících, kdy budu moci pokračovat v poznávání a studiích japonských zahrad. Na brzkou shledanou u dalších reportáží z Japonska se s vámi se všemi těší Lucie.